GEWA Guitars & Bags
Ovation Guitars
Manuel Rodríguez

Brands

Ovation

Responsive Image

Logo Ovation

Histrorie vizionáře.


Charles Kaman - a jeho idea moderní kytary. Jako nadšenec hry na kytaru založil společnost Ovation Guitars. Základem byla myšlenka zyachovat tradiční standard, ale využít moderní technologie a materiály.


Kaman konstruoval nástroje, které se dožily dnešní doby a jsou něčím jiným, vyjímečným. Mimořádné plastové vlákno (Lyrachord®) a kombinace tvaru korpusu (Roundback®) - kombinace výsledku o něco jiného nástroje.


Výsledkem byla elektroakustická verze nástroje Ovation.


I zde etabloval své zkušenosti z letecké industrie v kombinaci s piezo-elektrickým snímačem tónu.


Tento vyjímečný zvuk, pohodlná hra na E-kytaru, je výsledkem tzv. ,,Must-have" a to nejen pro nadšence, ale i hru například v klubech.

kategorie

Nástroje

Nástroje

Bags & Cases

Bags & Cases

Struny

Struny

Příslušenství

Příslušenství

Nástroje

Nástroje

Bags & Cases

Bags & Cases

Struny

Struny

Příslušenství

Příslušenství

Série

Celebrity

Celebrity

Pro Series

Pro Series

Celebrity

Celebrity

Pro Series

Pro Series

Celebrity

Celebrity série - je vstupním nástrojem do světa Ovation. Naízí všem co preferují Roundback®- originál za atraktivní cenu.


Samotný akustický zvuk nástroje přesvědčí každého hráče. Masivní smrková nebo cedrová deska, Scalloped Quartersawn X-Bracing – křížová, dřevěná stavba konstrukce.


Všechny nástroje Ovation Celebrity obsahují krk NATO a dle modelů v provedení Mid-Depth, popřípadě Super Shallow Lyrachord® Body.


Elektroakustické zpracování nabízí Ovation Slimline Pickup kobylky a jak již název vypovídá – jedná se o tenké provedení. Dalším vybavením nástroje je Ovation OP4BT-Preamp s 3-Band-EQ a vestavěnou ladičkou.


Nástroje série Celebrity - jsou děleny do dvou řad a to Traditional a Elite. Ty se liší například rezonančními otvory (Center Soundhole, nebo Multi Soundholes). Dodatečné značení ,,Plus" označuje doosazení horní desky mimořádnými dřevy.

Dokonalý zvuk je dodán nástroji osazením strun přímo z výroby: Adamas, nebo Hannabach.

Celebrity Series

All
Celebrity Series

Elite

Elite

Traditional

Traditional

Elite Plus

Elite Plus

Traditional Plus

Traditional Plus

zpět
Další

All
Celebrity Series

Elite

Elite

Traditional

Traditional

Elite Plus

Elite Plus

Traditional Plus

Traditional Plus

Nástroje řady Ovation Celebrity Elite jsou výjimečné a to jak pro oči, tak pro uši.

Jsou vybaveny charakteristickými otvory Multi Soundholes. Tato inovativní konstrukce využívá několik malých otvorů na okraji vrchní desky kytary namísto jednoho centrálního ozvučného otvoru ,,Centre Soundhole”.

To má dva pozitivní účinky: zaprvé se zvětší dostupná vibrační plocha uprostřed ozvučné desky a zadruhé zvukvychází mnohem blíže k hrající osobě.

Kromě toho jsou Multi Soundholes vizuálně atraktivnější a na pódiu zaručeně upoutají pozornost nejednoho oka.

Produkty

Modely Ovation Celebrity Traditional jsou - zcela tradičně - vybaveny centre soundhole. To je také zásadní rozdíl oproti modelům Celebrity Elite, které spoléhají na pro Ovation typické Multi Soundholes.

Ten pravý nástroj pro všechny, kteří chtějí tradiční vzhled i charakteristický zvuk pravé kytary Ovation roundback.

 

Produkty

Ovation Celebrity Elite Plus modely nástrojů mimořádné ve všech směrech.

Doslova plusem jsou vrchní desky, které jsou vyrobeny z vizuálně atraktivních dřevin, jako je spékaný, fládrovaný nebo prošívaný javor nebo koa.

Kromě toho jsou vybaveny typickými otvory Multi Soundholes společnosti Ovation. Tato inovativní konstrukce využívá několik malých otvorů na okraji vrchní desky kytary namísto jednoho centrálního ozvučného otvoru Centre Soundhole.

To má dva pozitivní účinky: zaprvé se zvětší dostupná vibrační plocha uprostřed ozvučné desky a zadruhé zvukvychází mnohem blíže k hrající osobě.

Multi Soundholes v kombinaci se speciálními vrchními dřevy jsou vizuálně obohacující a na pódiu zaručeně upoutají pozornost.

Produkty

Doslovnou předností modelů Celebrity Traditional Plus jsou vrchní desky, které jsou vyrobeny z vizuálně atraktivních dřevin, jako je splaný/fládrový/prošívaný javor nebo koa.

Všechny kytary jsou - zcela tradičně - vybaveny centre soundhole. To je také zásadní rozdíl oproti modelům Celebrity Elite, které sázejí na pro Ovation typické Multi Soundholes.

Ten pravý nástroj pro všechny, kteří chtějí tradiční vzhled i charakteristický zvuk pravé kytary Ovation roundback

Produkty

Pro Series

Třída sama pro sebe.


vyjímečné znaky, úžasný zvuk a vysoká úroveń kvality - je zárukou základního konceptu Ovation Pro-Series.


Posledních 5 let značka OVATION absolovovala značný krok v oblasti vývoje a moderního designu. Legendární USA hráči samotného High-End levelu značně přispěli jměny modelům Balladeer, Legend a Elite. Všechny tyto modely jsou konstruovány se stejným jádrem značky Ovation Guitars.

Pro Series Series

All
Pro Series Series

Balladeer

Balladeer

Legend

Legend

Elite

Elite

Ultra

Ultra

zpět
Další

All
Pro Series Series

Balladeer

Balladeer

Legend

Legend

Elite

Elite

Ultra

Ultra

Vysoký standard.

Řada Ovation® Balladeer je ideální pro všechny, kteří hledají pracovního dříče pro pódia a studia ve středním cenovém segmentu, ale nechtějí se obejít bez atraktivního vzhledu nebo sofistikovaných technických vlastností.

Za svůj atraktivní akustický zvuk vděčí nástroje masivní smrkové vrchní desce (třída A), která má na spodní straně vroubkovanou X-brating - dřevěnou konstrukci uspořádanou křížem. Všechny modely této řady obsahují centre sounhole, tj. ozvučný otvor uprostřed vrchní desky kytary, který je orámován decentní rozetou Pearl Oak Leaf.

Stejně diskrétní tečkové/diamantové intarzie se nacházejí v pětidílném mahagonovo-javorovém krku, který je díky své konstrukci mimořádně stabilní.

Tělo Deep Contour Lyrachord® ve verzi GS se sníženou hmotností poskytuje větší objem a snadnou manipulaci.

Ale co by to byl za Ovation bez typického elektroakustického zvuku přes zesilovač nebo PA?
Snímač OCP1K s mimořádně velkými piezoelektrickými krystaly snímá vibrace nejen ze strun, ale také z horní desky. 
Pro další zpracování signálu slouží v této modelové řadě předzesilovač OP-Pro.

Kytary jsou dodávány bez pouzdra. Všem, kteří chtějí tento nástroj vzít na cesty, turné, doporučujeme pouzdro Ovation 8158K-0 ABS.

Produkty

Jeden z mnoha příběhů o této kytarové sérii vypráví o tom, jak Linda McCartney chtěla dát svému manželovi Paulovi k Vánocům kytaru Ovation, protože ji považoval za skvělou. Nakonec pod vánočním stromečkem skončila kytara Ovation Legend... samozřejmě v levoruké verzi.
Při vývoji řady Legend hledala společnost Ovation speciální zvukovou koncepci, která by umožnila, aby kytary neztrácely energii v žádném frekvenčním pásmu. Plné basy, čisté výšky a výrazné středy.

A harmonious body – a tuned body 
Stejně jako u všech kytar Ovation je vrchní deska z ručně vybíraného dřeva a použita na korpusu Lyrychord®. Protože Lyrachord® rezonuje na jasně definované frekvenci, vrchní deska mohla být navržena tak, aby rezonovala na doplňkové frekvenci. Výsledkem je "naladěné" tělo kytary, které produkuje plný, hladký zvuk.

An A for an X.
Většina kvalitních kytar Ovation používá ke stabilizaci horní desky křížové výztuhy zvané "X-bracing". Pro lepší podporu vibrační schopnosti materiálu jsou výztuhy na kytarách Ovation Legend Series umístěny ve tvaru písmene A podél vláken dřeva. Toto "A-vyztužení"
výrazně zlepšuje rezonanci ve středním a basovém pásmu a přispívá k vyváženému zvuku ve všech frekvencích.

Ovation Legend – jedinečné svého druhu.

Produkty

Modely Ovation Elite jsou výjimečné jak pro oči, tak pro uši.

Vynechání klasického ozvučného otvoru uprostřed vrchní desky ve prospěch několika menších otvorů na okraji kytary, tzv. Multi Soundholes. Tato speciální konstrukce má dva pozitivní efekty: zaprvé zvětšuje dostupnou vibrační plochu uprostřed ozvučné desky a zadruhé zvuk vychází mnohem blíže k uchu hrajícího.

Vizuálně jsou Multi Soundholes jedinečné samy o sobě. Některé modely jsou navíc zdobeny elegantními epaulettes. Zaručeně upoutají pozornost na všech pódiích.

K atraktivnímu akustickému zvuku těchto nástrojů přispívají také kvalitní smrkové vrchní desky vyrobené ze dřeva třídy A.

Ale co by to byl za Ovation bez typického elektroakustického zvuku přes zesilovač nebo PA?
Ten zajišťuje snímač OCP1K, jehož mimořádně velké piezoelektrické krystaly zachycují vibrace nejen strun, ale take horní desky.
Pro další zpracování signálu slouží v této modelové řadě předzesilovač OP-Pro.

Nástroje řady Elite TX jsou obzvláště jedinečné a není náhodou, že jsou velmi oblíbené na rockové a metalové scéně. Zejména ti, kteří jsou zvyklí hrát na elektrické kytary, nesmírně těží z vlastností, jako je javorový krk, který se vyznačuje nejen rychlou odezvou a dobrým sustainem, ale je také vybaven plochým profilem krku pro optimální hratelnost.

Jako bonus mají všechny modely TX krásnou, žánrově odpovídající povrchovou úpravu Black Textured.

Řada Elite TX Series zahrnuje kytary s různou hloubkou těla a menzurou. Mezi nimi jsou jak 6strunné a 12strunné modely, tak i 4strunná baskytara.

Kytary jsou dodávány bez pouzdra. Těm, kteří si chtějí vzít svůj nástroj na cesty, turné, doporučujeme kufr Ovation 8158K-0 ABS pro modely Deep Contour a Mid Depth, kufr Ovation 8117K-0 ABS pro modely Super Shallow a pro baskytaru kufr Ovation MC-4.

Produkty

V letech 1983-1994 se modely Ovation Ultra vyráběly ve verzích s výřezem a bez výřezu v široké škále barev, povrchových úprav a hloubek korpusů.

Nová edice této modelové řady je speciálně navržena pro zpěváky a skladatele. Díky střední hloubce kytary bez výřezu sedí kytara pohodlně u těla a nabízí tak komfortní pocit při hře.

Nově navržený předzesilovač K-21CT poskytuje jasně strukturovaný základní zvuk s definovanými středy a dobrou separací strun. Toto zvukové pojetí umožňuje kytaře skvěle se prosadit v souhře s ostatními nástroji a snadno se odlišit v celkovém zvuku kapely.

Snímač OCP-2000 je další novinkou značky Ovation pro kytary Ultra: vylepšená receptura ,,piezoelektrického" materiálu, přesnější umístění piezoelektrických prvků a nová směs materiálu se zvýšeným obsahem skla pro podpěru strun snižují opotřebení, zajišťují lepší přenos vibrací na piezoelektrické prvky a vedou ke zvýšení výkonu.

Přesvědčivý je však i čistý akustický zvuk Ultras. Použité smrkové desky kvality ,,A" původem z Německa jsou tepelně ošetřeny, což simuluje přibližně 15 let sezónních změn a vytváří vyzrálý, vyvážený zvuk dobře vyzkoušené desky. Použitý UV lak je považován za mimořádně šetrný k životnímu prostředí, protože neobsahuje téměř žádné redukční činidla a lze jej nanášet v ultra tenké vrstvě. Odpovídající tenká vrstva laku výrazně méně zpomaluje chování rezonanční desky při vibracích, což následně slyšitelně prospívá zvuku.

Všechny modely Ultra se dodávají s designově odolným, 20 mm silným polstrovaným měkkým pouzdrem.

Produkty

Bags&Cases

Společnost OVATION byla vždy známá svým rozsáhlým sortimentem příslušenství.


Pouzdra a kufry vyrobené na zakázku se dokonale hodí k charakteristickému designu a konstrukci modelu Ovation. Nabídka zahrnuje různé cenové kategorie od praktických chladných gig bagů až po luxusní kufry z odolného ABS.


Kytara Ovation je koupí na celý život. Pouzdra a brašny Ovation jsou vyrobeny tak, aby je doprovázely a chránily po celý život.


Produkty

Adamas struny


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/gewamusic.com/httpdocs/gewamusic-com/website/views/scripts/gewamusic/brand.php on line 853

Produkty

Příslušenství

Kvalitní nástroje bodují nejen svým vynikajícím zvukem, ale jsou vždy také vizuální ozdobou. To platí zejména pro vzrušující a inovativní návrhy společnosti OVATION.


Řada příslušenství Ovation nabízí vysoce kvalitní popruhy v různých vzhledech, které vyhovují všem kytarám a vkusu.

Produkty

Ukázat všechny produkty k dané značce

Ukázat všechny produkty k dané značce
Responsive image Responsive image
Ovation

Artists