GEWA Guitars & Bags
Ovation Guitars
Manuel Rodríguez

Brands

Caballero by MR

Responsive Image

Logo Caballero by MR

Caballero bylo jméno dědečka Manuela Rodrígueze, prvního loutnisty této tradiční manufaktury. Člověk, u kterého všechno začalo.

Na jeho počest měla být vytvořena značka, která by znamenala začátek (latinsky principio). Začátek hudebního růstu, vstup do světa kytarové hry.

První kontakt s kytarami, které mají něco španělského, jsou lehké a vyvážené, inspirují svou rychlou odezvou.

Kytary Caballero by MR navrhl Manuel Rodríguez ve spolupráci s německým vývojovým týmem GEWA. Pro co nejlepší poměr cena/výkon jsou vyráběny ve vlastních výrobních závodech společnosti GEWA v Asii, což je jediný důvod, proč jsou za tak atraktivní cenu a zároveň tak přesvědčivé z hlediska kvality.


Série

Europe

Europe

Principio

Principio

Europe

Europe

Principio

Principio

Europe

Hráči na kytaru ví: není lepší konstrukce klasické kytary než ta skutečná, „španělská“ konstrukce. Krk jako nedílná součást nástroje poskytuje nejen větší stabilitu, ale výynamně dodává nástroji zvuk.

Všechny kytary CABALLERO EUROPE mají pevnou desku z tónového dřeva. Působivý charakter dodají nástroji: karpatský smrk a červený cedr ( Kanada ).

Modely poznáte podle stříbrného loga na hlavě nástroje.

Nástroje jsou vyrábeny s maximální pečlivostí a jako ostatní nástroje MANUEL RODRIGUEZ jsou vyrobeny v Evropě.

Nízkou cenu zajistí dva základní modely ve všechn velikostech a vyjímečným designem.


Produkty

Principio

Začátek [span. Principio] každá hra na kytaru potřebuje dobrý, ale cenově dostupný nástroj.


Nástroje PRINCIPIO od společnosti Caballero by MR jsou pro tento účel ideální, protože slibují naprosto úžasný poměr cena/výkon.

"Úžasné" je v tomto případě opravdu to správné slovo, protože kytary mají na tuto cenovou kategorii výjimečně dobrý zvuk, jsou velmi lehké, ale přesto velmi stabilní.

To je dáno především speciální konstrukcí krku ze dřeva okoumé. Jeho vyztužení dvěma lehkými uhlíkovými tyčemi zajišťuje v této citlivé oblasti zvláštní stabilitu.


Tělo kytary je sestaveno podle tradičních konstrukčních postupů: Vrchní deska je vyrobena z masivního smrku nebo cedru, zadní deska a luby ze sapele. Ekologický matný lak na vodní bázi poskytuje příjemný pocit a také významně přispívá k otevřenému zvukovému charakteru nástrojů, protože úprava s otevřenými póry umožňuje dřevu mnohem volněji vibrovat.


Vizuální kvality nástroje dále podtrhuje dřevěná mozaiková rozeta ozvučného otvoru a pozlacené ladicí mechaniky.


Nylonové struny Hannabach 600HT německé výroby s karbonovou strunou G3 jsou továrně vinuté a dokonale dotvářejí zvukový koncept této řady.


Čistě akustické modely řady PRINCIPIO jsou k dispozici ve čtyřech standardních velikostech 4/4, 7/8, 3/4 a1/2.


Kromě toho existují dvě elektroakustické verze.


Verze s vrchní deskou z masivního smrku má decentní matný černý lak s otevřenými póry. Díky mírně ploššímu tělu je zpětná vazba kytary při zesílené hře mnohem kontrolovanější.

Kromě toho má o něco užší sedlo 48 mm. To je užitečné zejména pro hudebníky s menšíma rukama nebo pro ty, kteří jen občas vymění ocelovou strunu za nylonovou kytaru.


Model s masivní cedrovou vrchní deskou má standardní hloubku a šířku ořechu 4/4, ale nabízí výřez, který usnadňuje přístup k vyšším tónům.

Produkty

Ukázat všechny produkty k dané značce

Ukázat všechny produkty k dané značce
Responsive image Responsive image
Caballero by MR