GEWA Guitars & Bags
Ovation Guitars
Manuel Rodríguez

Brands

Adamas struny

Responsive Image

Logo Adamas struny

Nástroje Ovation, zejména Adamas, vždy patřily k nejinovativnějším kytarám, jaké si lze představit.


Vynikající kytara však potřebuje také vynikající struny. Tento vysoký standard vedl vývojáře kytar Ovation, inženýry společnosti KAMAN, ke stále větší nespokojenosti se strunami jiných výrobců. Díky pokročilým měřicím metodám analyzovali jejich slabiny a začali tyto poznatky uplatňovat, když KAMAN v roce 1970 koupil společnost National Musical String Company, přestěhoval ji do Connecticutu, přejmenoval na Kaman Musical String Company a vyvinul zde nové struny ADAMAS.


Svůj nový výrobek vybavili několika pozoruhodnými vlastnostmi: kvalitnější slitinou fosforovou bronzu, která struny opticky i tónově "ztmavuje", kompozitním měřítkem, uzavřenými, pevnými kuličkovými konci a vysoce přesnou výrobou.


Od roku 1980 - pouhých deset let po zahájení vývoje - patří fosforové bronzy ADAMAS k nejprodávanějším profesionálním strunám, ať už se na ně hraje na kytarách Ovation, Adamas nebo na tradičních dřevěných kytarách.


Původním vybavením kytar Ovation a Adamas je sada .012 1818, dnes v moderním provedení s nanovrstvou.

Série

Nuova Coated

Nuova Coated

Historic Reissue

Historic Reissue

Nuova Coated

Nuova Coated

Historic Reissue

Historic Reissue

Nuova Coated

Legendární struny Adamas Phosphor Bronze, nyní ve verzi Nuova Coated s nanovrstvou.


Speciální slitina s vyšším obsahem mědi již nyní zajišťuje skvělý zvuk, obrovskou flexibilitu a výrazný sustain. Dodatečně nanesený moderní nanoplazmový povlak zajišťuje vyšší kvalitu zvuku, ale díky své ultratenké struktuře je sotva znatelný. Teplý, sytý a zemitý tón mluví sám za sebe.


Kromě toho je jádro drátu také potaženo. Tím je struna dokonale chráněna před pronikáním potu, což slibuje dodatečnou odolnost.


Struny Adamas Nuova Coated, stabilně držené pevným mosazným kuličkovým zakončením, znějí mnohem plněji než běžné struny. Díky kompozitnímu měřítku jsou ideální pro rychlou hru, ale zachovávají si bohatý tón, který se očekává od kvalitního akustického nástroje.


Paiste CrotalesNuova Coated RC verze používají jako jádro struny kulatý drát namísto šestihranného. Díky tomu leží vinutí plně na jádrovém drátu, což přináší delší sustain a vyváženější, na tóny bohatý zvuk.

Nižší napětí strun při stejné tloušťce drátu v kombinaci s high-tech potahem je pocit ze hry nesmírně příjemný.

Produkty

Historic Reissue

Legendární struny Adamas Phosphor Bronze, které se nyní vracejí jako Historic Reissue v původní specifikaci z roku 1980.


Dlouho byly považovány za špičkový standard akustických kytar.

Speciální slitina s vyšším obsahem mědi zajišťuje skvělý zvuk, obrovskou flexibilitu a výrazný sustain. Jsou stabilně uchyceny v masivním mosazném kuličkovém zakončení a znějí mnohem plněji než běžné struny.


Díky kompozitní menzuře jsou ideální pro rychlou hru, ale zachovávají si bohatý a plný zvuk, který se od kvalitního akustického nástroje očekává.


Paiste CrotalesHistoric Reissue RC verze používají jako jádro struny kulatý drát namísto šestihranného. Díky tomu je vinutí v plném kontaktu s jádrovým drátem, což přináší delší sustain a vyváženější, na tóny bohatý zvuk.

Nižší napětí strun při stejné tloušťce drátu zlepšuje pocit ze hry a činí ji nesmírně pohodlnou.


Řada Adamas Historic Reissue zahrnuje struny pro (elektro) akustické kytary a baskytary a také pro mandolíny.

Produkty

Ukázat všechny produkty k dané značce

Ukázat všechny produkty k dané značce
Responsive image Responsive image
Adamas